Имате прашање? Повикајте ни:+ 86-13407544853

Чувствуван двоен слој

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производот

Двослојниот машински филтер за хартија вклучува 1 + 1 композитна структура и двоен слој на структура на предиво од MD 1 + 1 композитна структура БОМ се состои од две различни дебелини на основниот материјал. И двата основни материјали можат да се менуваат во различна конструкција и големина за да одговараат на побарувачката на различни машини за хартија. Обработува високо квалитетни својства како што се отпорност при висок притисок, добра флексибилност, добра пропустливост, добра стабилност во големина, помало издолжување, одлична цврстина на истегнување и може да ги елиминира ознаките на вакуум, ознаката на слепите дупки, ознаката на жлебот итн. : браздачка преса, вакуумска вшмукувачка преса, мулти-преса, голем дијаметар прес-машина што може да произведе висококвалитетна хартија за печатење, вестникарска хартија, техничка хартија, хартија за пакување, високо квалитетна табла за хартија итн.

双层

Главни карактеристики:

1. Висок капацитет против набивање.

2. Исклучително висока еластичност и обновување.

3. Силна дренажа, абд поголема празнина.

4. Долго време на одржување на отпорност на абење и јачина на пластика на филц.

5. Нежните дистрибуција на површината и рамномерна притисок

Предности:

• Ткаење: бесконечно ткаење, добра стабилност, може да се исткаат основни ткаенини од монофиламент

• Ткаенини: сите увезени влакна, високо мазно нес

• Имот: голема почетна брзина, издржлива висока температура, стабилно работење

• Завршна обработка: миење, претходно набивање

Чувствував двоен слој

Чувствувана серија

Апликација

Технички параметар

Чувствував двоен слој

Чувствуваше формирање на двослој

Хартиена машина

Мулти-цилиндар, супер формирање, Fourdrinier, жица суперпозиција, машина за правење хартија Nip жица итн за различни видови машина за хартија

Чувствував GSM

950-1450гр / м2

Чувствувана толеранција кон ГСМ

≤ 4%

Двоен слој Прес Felt

Брзина на работа

0001000м / мин

Пропустливост на воздухот

30-110сфм

Специјален композитен печат за двослој

Хартија вид

G8g / m2 сите видови хартија

Цврстина на истегнување

0003000N / 5cm

Процент на издолжување

0,6%

Чувствував врв со двослоен слој

Притисок на линијата

60-200KN / м

Варијација на ширина

C c 2 см


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи